Bhikshu Heng Sure
Rev. Heng Sure został wyświęcony na mnicha w tradycji chińskiego buddyzmu mahajana w Mieście Dziesięciu Tysięcy Buddów, w Talmage, w Kalifornii, w 1975 roku.
Urodził się w Toledo, w Ohio. Kiedy kończył studia z języków orientalnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, spotkał swojego nauczyciela, mistrza chan Hsuan Hua (1916 – 1995). Po otrzymaniu pełnych wyświęceń, rozpoczął pielgrzymkę „Trzy kroki – jeden pokłon” w intencji pokoju na świecie, podróżując w ten sposób wzdłuż autostrady, biegnącej wybrzeżem z South Pasadena do Ukiah i pokonując odcinek 966 kilometrów w ciągu 2 lat i 9 miesięcy.
Rev. Heng Sure biegle włada językami: chińskim (dialektem mandaryńskim), francuskim i japońskim.
Regularnie co roku prowadzi wykłady, seminaria i odosobnienia w różnych miejscach na trzech kontynentach. Obecnie wykonuje obowiązki dyrektora klasztoru buddyjskiego w Berkeley i członka zarządu Dharma Realm Buddhist Association. Posiada doktorat z religii Graduate Theological Union, na Uniwersytecie Berkeley, w Kalifornii.
< – powrót
Bhikshuni Heng Re
Bhikshuni Heng Re w 1981 roku w Malezji wzięła udział w buddyjskim odosobnieniu w tradycji theravady i to zainspirowało ją by zostać mniszką. W 1989 roku zapisała się na organizowany w Mieście 10 Tysięcy Buddów program praktyki dla sanghi mnisiej oraz świeckich i jeszcze w tym samym roku rozpoczęła nowicjat. W 1991 roku została w pełni wyświęcona na mniszkę (bhikshuni). Następnie uzyskała tytuł licencjacki Nauki i Praktyki Buddyzmu w Dharma Realm Buddhist Association. W centrum jej zainteresowań jest medytacja Chan, praktyki Bodhisattwy Guanyin oraz studiowanie Sutry Awatamsaka i Sutry Surangama. Przez ponad dziesięć lat wchodziła w skład Komisji Finansowej oraz Rady Zarządu Dharma Realm Buddhist Association. Aktualnie praktykuje i pracuje w klasztorach Gold Mountain (w San Francisco) oraz Gold Sage (w San Jose).
< – powrót
Bhikshuni Heng Yin
Bhikshuni Heng Yin, która dorastała w stanach Texas i Maryland wstąpiła do wspólnoty mnisiej w 1991 roku i otrzymała święcenia 1992 roku. Posiada tytuł magistra w dziedzinie Klasyków Buddyjskich uniwersytetu Dharma Realm Buddhist University oraz tytuł magistra Studiów Azjatyckich uniwersytetu UC Berkeley. Wiele lat pełniła rolę tłumaczki w Towarzystwie Tłumaczeń Tekstów Buddyjskich (Buddhist Text Translation Society). Ponad dekadę uczyła i kierowała szkołami Instilling Goodness Elementary School oraz Developing Virtue Secondary School, a obecnie naucza klasycznego j. chińskiego na uniwersytecie Dharma Realm Buddhist University. Zajmuje się rozwijaniem edukacji w Sandze oraz promowaniem współczucia.
< – powrót
Bhikshuni Heng Yi
Bhikshuni Heng Yi do klasztoru wstąpiła w 1993 roku, a w 1995 roku otrzymała święcenia mnisie od Czcigodnego Mistrza Hsuan Hua. Posiada tytuł magistra Studiów Azjatyckich California State University – Long Beach oraz doktorat Studiów Buddyjskich uniwersytetu UCLA. Od 2011 roku pełni rolę adiunkta na Dharma Realm Buddhist University, gdzie prowadzi zajęcia z sutr i śastr mahajany. Jest także tłumaczką i recenzentką, przewodzi grupie tłumaczeniowej Towarzystwa Tłumaczeń Tekstów Buddyjskich. Jest przewodniczącą Międzynarodowego Instytutu Tłumaczenia Tekstów Buddyjskich (International Institute for the Translation of Buddhist Texts), który osobom uzdolnionym językowo zapewnia możliwość doskonalenia umiejętności i tłumaczenia buddyjskich tekstów w ramach duchowej praktyki.
< – powrót
Bhikshuni Heng Rong
Bhikshuni Heng Rong pochodzi z Tajwanu, do klasztoru wstąpiła w 1995 roku, święcenia otrzymała w 2000 roku. Jest przekonana, że Dharma Buddy ma kluczowe znaczenie, jeśli pragniemy nieść pomoc żyjącym istotom. Do jej codziennych praktyk należy recytowanie „Rozdziału o Postawie i Ślubowaniach Bodhisattwy Samantabhadry” z Sutry Kṣitigarbhy. Pełniąc funkcję kierowniczą w klasztorze Gold Sage, prowadzi innych poprzez własny przykład w szerokiej gamie aktywności klasztoru: od codziennych ceremonii, poprzez gotowanie wegetariańskich posiłków, aranżację kwiatów i ogrodnictwo, po nauczanie nowicjuszek, świeckich oraz dzieci, organizowanie zgromadzeń Dharmy i doradztwo osobiste.
< – powrót
Bhikshuni Jin Ying
Bhikshuni Jin Ying pochodzi z Indonezji, była osobistą asystentką Czcigodnego Mistrza Hua w ostatnich latach jego życia. Zainspirowana naukami Mistrza w 1998 roku wstąpiła do klasztoru, w 2002 roku otrzymała święcenia. Wykonuje głównie praktykę Czystej Krainy recytowania imienia Buddy Amitabhy, jest też zainteresowana praktyką skruchy i promowaniem wegetarianizmu. Aktualnie praktykuje w klasztorze Gold Summit.
< – powrót
Bhikshuni Heng Yuan
Bhikshuni Heng Yuan, amerykanka pochodzenia wietnamskiego, urodziła się w południowej Kalifornii. Gdy jej rodzina przeprowadziła się do City of 10,000 Buddhas, uczęszczała do szkoły podstawowej Instilling Goodness. W 1994 roku została przyjęta do klasztoru przez Czc. Mistrza Hsuan Hua. W 2012 roku zdobyła licencjat z żywienia klinicznego na University of California w Davis. Pełne śluby przyjęła w 2013 roku. W 2014 roku uzyskała uprawnienia nauczycielskie Dominican University, a w 2017 roku tytuł magistra Klasyków Buddyjskich Dharma Realm Buddhist University. Mieszka w City of 10,000 Buddhas, gdzie opiekuje się starszymi mniszkami z Wieży Błogosławieństw (Tower of Blessings) oraz uczy nauk przyrodniczych w szkole średniej Developing Virtue.
< – powrót
Bhikshu Heng Chiang
pochodzi z Tajwanu, do USA przyjechał w 1993 roku. W tym samym roku wziął udział w organizowanym w Mieście 10 tys. Buddów programie trenigowym dla mnichów i osób świeckich. Do nowicjatu został przyjęty przez Czcigodnego Mistrza Hsuan Hua w klasztorze w Long Beach w 1994 roku. Pełne święcenia otrzymał wDharma Realm Buddhist Association w 2000 roku. Przez ponad dziesięć lat wchodził w skład Rady Zarządu Dharma Realm Buddhist Association. W latach 2011 – 2016 mieszkał w klasztorze Dharma Realm Sagely w Kaohsiung na Tajwanie, gdzie pełnił funkcje kierowniczą. Obecnie mieszka w City of 10,000 Buddhas, gdzie wykonuje praktykę szkoły Czystej Krainy polegającą na recytacji imienia Buddy Amitabhy.
< – powrót
Bhiskhu Jin Xiao
pochodzi z Wietnamu, do USA przyjechał w 1993 roku. Uczęszczał na University of Washington, gdzie ukończył wydział Inżynierii Elektrycznej. Pracował w IBM oraz na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Po wysłuchaniu w Wietnamie serii wykładów na temat Sutry Surangamy, wrócił do USA, zrezygnował z wykonywanej pracy i podjął decyzję o zastaniu mnichem. Mnichem nowicjuszem został w 2011 roku, pełne święcenia otrzymał w Dharma Realm Buddhist Association. Aktualnie praktykuje i pracuje w Blessings, Prosperity, and Longevity Sagely Monastery, czasami pełni rolę pomocnika kantora podczas wielkich zgromadzeń dharmy w City of Ten Thousand Buddhas.
< – powrót
Bhikshu Jin Hé
w 2009 roku zamieszkał w Mieście 10 Tysięcy Buddów, w 2011 roku został mnichem nowicjuszem, a w 2013 roku otrzymał pełne święcenia w Dharma Realm Buddhist Association. Aktualnie przebywa w Berkeley Buddhist Monastery w Kalifornii, pracuje jako instruktor studiów zaocznych Dharma Realm Buddhist University. Urodził się w Malezji, studia na wydziale Ekonomii i Finansów ukończył w Australii, zanim został mnichem prowadził własną agencję projektową oraz firmę doradczą dla biznesu.
< – powrót
Nipun Mehta
jest założycielem ServiceSpace, portalu-inkubatora, który korzysta z mocy technologii dla realizowania inicjatyw miłości. W wieku 24 lat Nipun rzucił pracę by zostać wolontariuszem na cały etat. Eksperyment, w którym początkowo towarzyszyła mu garstka przyjaciół rozrósł się do globalnego ekosystemu liczącego ponad 500 tys. uczestników, którzy nie tylko dokonali aktów dobroczynności wartych miliony dolarów, ale rozbudowują na świecie kulturę bezinteresownego dawania. Wśród realizowanych przez nich projetów są m. in. DailyGood , KindSpring i KarmaKitchen. Nipun otrzymał wiele odznaczeń, jak np. nagroda Dalai Lamy Unsung Hero of Compassion w 2015 r.; prezydent Obama powołał go do rady zajmującej się równością i niwelowaniem biedy. Regularnie otrzymuje zaproszenia, by dzielić się swoim przesłaniem z różnymi grupami słuchaczy; treść jego przemówienia na uroczystości rozdania dyplomów Uniwersytetu Pensylwanii została przeczytana przez miliony czytelników i internautów. Życiową dewizą Nipuna jest: wprowadzać uśmiech w świecie oraz ciszę we własnym sercu.
DailyGood (Dobro Codzienne) za pomocą Internetu promuje pozytywne i podnoszące na duchu wiadomości, które wnoszą radość i inspirują do zmieniania świata na lepsze w imię maksymy: „bądź zmianą, którą chciałbyś zobaczyć w świecie”.
KindSpring (Źródło Życzliwości) to portal inspirujący do bezinteresownej życzliwości, m.in. poprzez dzielenie się radością dawania i wyświadczanie anonimowych przysług.
KarmaKitchen (Karmiczna Kuchnia) – eksperyment dotyczący hojności, prowadzona przez wolontariuszy restauracja, w której każdy posiłek został już opłacony przez gości, którzy przyszli wcześniej.
< – powrót
Sheetal Sanghvi
ma serce i duszę pielgrzyma, celem swojego życia uczynił dociekanie, co jest naprawdę rzeczywiste. Podczas gdy cierpliwie oczekuje odpowiedzi na egzystencjalne pytania, uwielbia wyświadczać drobne akty życzliwości tam, gdziekolwiek życie go zaniesie. Żarliwie oddany budowaniu wspólnot, najszczęśliwszy czuje się podczas spotkań poświęconych muzyce, medytacji, czy też opowiadaniu historii, ponieważ łączą one ludzi ze sobą i działają uzdrawiająco. Sheetal jest założycielem The Urban Ashram, duchowego schronienia poświęconego praktykom na rzecz wewnętrznej przemiany, położonego w centrum indyjskiego miasta Pune. Jest to miejsce, w którym członkowie lokalnej społeczności regularnie spotykają się na ćwiczeniach jogi, Awakin Circles (Kręgach Przebudzenia), by praktykować jogę śmiechu, słuchać inspirujących mów, oglądać inspirujące filmy, spotkania muzyczne lub występy podróżnych artystów. Sheetal jest także organizatorem spotkań muzycznych on-line nazwanych Maitri Tunes, gdzie artyści dzielą się wspierająca na duchu muzyką z różnych kręgów kulturowych.
< – powrót
Khushimta Sanghvi
Khushimta Sanghvi, której nieodłącznie towarzyszą serdeczny śmiech i radosny uśmiech, jest siłą dobroci. Autentyczny, dynamiczny sposób bycia pozwala jej niepostrzeżenie i konsekwentnie z gracją łączyć wiele funkcji i sposobów działania. Jest krzepką koordynatorką i cichym filarem portalu Moved by Love (Poruszeni miłością) promującego małe akty przemieniającej służby na rzecz innych w Azji Płd.-Wsch., a szczególnie comiesięcznych odosobnień hojności zwanych “Head, Heart and Hands”. Wraz z mężem Sheetal’em, organizuje cotygodniowe kręgi Awakin Circle, regularne spotkania lokalnego środowiska oraz zaprasza inspirujących mówców do domu, którego drzwi otworzyli szeroko dla całej społeczności, zmieniając go w Urban Ashram (Miejski Aśram). Khushimta jest szeroko znana jako królowa jogi śmiechu, w kilka sekund potrafi rozśmieszyć nawet najbardziej kamienną twarz.
< – powrót
Audrey Lin
ciągle poszukuje nowych dróg bezinteresownego służenia oraz wewnętrznej ciszy. Czy to eksplorując etyczne i empatyczne metody nauczania, organizując szkolne Kręgi Życzliwości, obsługując gości Karma Kitchen, prowadząc projekty typu „laddership”, Miles of Smiles czy też wędrując pieszo wzdłuż Zatoki San Francisco – jej żywa obecność i prężne działania pokazują jaka siła i radość leżą w dokonywaniu drobnych aktów życzliwości. Ta absolwentka wydziału Zmiany Społecznej i Działania bez Przemocy Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley jest wolontariuszką ServiceSpace i zajmuje się uczeniem dzieci na temat środowiska naturalnego.
< – powrót
Bhikshu Jin Wei
– urodzony w Białymstoku, spotkanie się z tekstem Sutry 6 Patriarchy w 1999 r. stało się symbolicznym wkroczeniem na ścieżkę buddyjską. Przyjęcie trzech schronień i 5 wskazań w 2007 r w Warszawie podczas wizyty mnichów i mniszek z Miasta 10 tys Buddów było istotnym jej dopełnieniem. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Prawdziwe spełnienie odnalazł w pracy wolontaryjnej z osobami starszymi , chorymi umysłowo, osobami dotkniętymi chorobą nowotworową. W 2013 został studentem w ramach programu Sangha & Laity Trening Program w Mieście 10 tys Buddów w Kaliforni. W 2015 przyjął wskazania mnicha nowicjusza a w 2017 uzyskał komplet wskazań mnisich.
< – powrót